wtorek, 5 stycznia 2016

"Ty też powiedz STOP" (Jakub K.)

Tematem kampanii społecznej pod tytułem "Ty też powiedz STOP" jest próba zwrócenia uwagi na istotnie duży problem którym  jest problem z hejtowaniem w sieci. Podkreśla on jak wielki wpływ może mieś hejt dla osoby pokrzywdzonej i jakie niebezpieczeństwo może się z tym wiązać.  Problem zaprezentowany w spocie dotyczy w szczególności osób młodych i korzystających portalach społecznościowych. Uświadamia on też iż w internecie ludzie z którymi rozmawiamy są anonimowi ale to nie oznacza ,że są bezkarni.Autorzy filmu starają się zaprezentować nam jak wielkim problemem cyber przemoc po przez fabułę i liczne ujęcia z telefonów nastolatków. Głównym celem autora jest pokazanie jakie szkody może wyrządzić hejter i jak z taką osobą sobie poradzić.Autorzy również chcą przekonać do swoich racji poprzez zaprezentowanie osób hejtujących i samej pokrzywdzonej. Pokazuje on do czego jest zdolna osoba osoba pokrzywdzona po przez pokazanie próby samobójczej. Kilmatu grozy i niepokoju dodaje ciemna sceneria połączona z dosyć mroczną muzyką. Co jakiś czas pojawiają się wulgarne smsy które nie raz nakłaniały pokrzywdzoną do popełnienia samobójstwa. Pod koniec filmu zapala się światło a ofiara cyber przemocy uwalnia się z węzła szubienicznego co ma nam wyjaśnić iż z cyber przemocą da i powinno się walczyć. Treść filmu bardzo dobrze wiąże się ze współczesnymi zjawiskami społecznymi, ponieważ większość młodych ludzi ma dostęp do internetu który wywiera na ich życie ogromny wpływ. Według badań przeprowadzonych dla uzależnienie.com aż 90% polskiej młodzieży deklaruje posiadanie konta na przynajmniej jednym popularnym portalu społecznościowym.  Większość ludzi jest nieświadoma tego problemu dlatego powstają kampanie jak ta walcząca z hejterami.Problem z cyber przemocą jest dokładniej opisany na stronach .http://www.cyberprzemoc.pl  i  http://socjomania.pl/zagrozenia-w-internecie-odcinek-1-cyberprzemoc W tym artykule autor stara nam się pokazać jakie skutki najczęściej wywołuje cyber przemoc , jakie są jej przyczyny i jak z nią skutecznie walczyć walczyć.

Link do kampani społeczniej "Ty też powiedź STOP"
 https://www.youtube.com/watch?v=j17tv9Ci74c



2 komentarze:

Fanfiki Gimnazjum pisze...

Hejtowanie to oznaka słabości i tchórzostwa. Najprościej obrażać i upokarzać gdy się jest anonimowym. Moim zdaniem ludzie tacy sami mają kompleksy i czują się niedocenieni. Niestety dawne wartości (szacunek, współczucie, tolerancja...) odchodzą w zapomnienie, a współczesny świat rządzi się własnymi prawami.
Arek N.

Fanfiki Gimnazjum pisze...

Według mnie obrażanie w internecie to zazwyczaj chęć popisania się przed innymi. Zjawisko to objawia się u młodych osób. Często jest to również oznaka tchórzostwa, ponieważ takie osoby mówią to, czego bałyby się powiedzieć na żywo, twarzą w twarz. Od razu nasuwa mi się tutaj powiedzenie "Kozak w necie, mięczak w świecie" (Iza)

Prześlij komentarz